W dniu 19 września 2013 roku Jerzy Tutaj- Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z Romanem Szełemejem- Prezydentem Wałbrzycha przywitali na zamku Książ ponad pięćdziesięciu przedstawicieli świata biznesu z naszego regionu.
Województwo chce na bieżąco poznawać opinie przedsiębiorców nt. wpisywania się ich potrzeb w politykę gospodarczą regionu i dawać przedsiębiorcom możliwość oceny różnych polityk prowadzonych przez władze publiczne, pod kątem ich efektów dla gospodarki.
Jest to innowacyjny w skali kraju projekt, który ma służyć lepszemu przygotowaniu dolnośląskich przedsiębiorców do pozyskiwania funduszy europejskich i podejmowania innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych, w oparciu o współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego.
Podczas inauguracyjnego spotkania Dolnośląskiego Panelu Przedsiębiorców dyrektorzy z Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przedstawili zaproszonym do współpracy przedsiębiorcom strategiczne plany prowadzenia polityki rozwoju województwa, w tym m.in. tworzenia tzw. inteligentnych specjalizacji, a przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej podzielili się z przedsiębiorcami wiedzą nt. planowanego wsparcia innowacyjności z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.
Ponieważ rozwój naszego regionu zależy od zaangażowania i wytrwałości w prowadzeniu działalności biznesowej, szczególnie ważkim głosem w dyskusji były wypowiedzi przedsiębiorców. Zarząd Województwa chce wsłuchiwać się w potrzeby dolnośląskich przedsiębiorców i dostrajać polityki prowadzone przez władze publiczne do faktycznych potrzeb.
Największy dolnośląski przedsiębiorca- KGHM Polska Miedź SA zamierza aktywnie wspierać rozwój dolnośląskiej przedsiębiorczości w tych obszarach, w których tkwi największy potencjał naszego regionu. To pięć obszarów, które mogą stać się motorem rozwoju: branża IT, przemysł chemiczny, ochrona zdrowia i profilaktyka, wsparcie centrum wiedzy z zakresu górnictwa podziemnego i odkrywkowego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii opartych o zasoby surowców naturalnych Dolnego Śląska.