Strona www.irt.wroc z tekstem.png
PZPWD_200.png
Studia nad rozwojem 200x66.png
Platforma wymiany wiedzy 200x66.png
SMOG 200a.png
LOGF 200.png
kolej2.png
DPR 200x66.png
Cykloprojekt 200x66.png
DORT 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
SIEDZIBA_200.png
otw.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
healingplaces.png
grafika
1 Spotkanie Komisji Experckiej w saksońskim obszarze wsparcia - Schirgiswalde-Kirschau 29.09.2017 r.

 

W ramach projektu Smart Integration, zadanie "Transgraniczny rozwój przestrzenny", 29.09.2017 na zaproszenie Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (SMI) w Schirgiswalde-Kirschau odbyło się pierwsze Spotkanie Komisji Eksperckiej w saksońskim obszarze wsparcia.

 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele polskich partnerów projektu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD) oraz z  Instytutu Rozwoju Terytorialnego (IRT) jak również przedstawiciele Regionalnego Związku Planistycznego Górne Łużyce-Dolny Śląsk, Dyrekcji Krajowej Saksonii oraz województwa lubuskiego.

 

Celem spotkania było uzgodnienie metodologii oraz najistotniejszych elementów merytorycznych Studium Pogranicza. Biuro „Infrastruktur & Umwelt Professor Böhm und Partner“, które na zlecenie SMI zajmuje się wykonaniem Studium, przedstawiło swoją koncepcję. Następnie miała miejsce dyskusja, w której przedstawiono liczne zagadnienia, które zostaną włączone do metodologicznej i merytorycznej koncepcji Studium. Członkowie Komisji Eksperckiej byli zgodni, że Studium Pogranicza powinno nie tylko zawierać analizę obecnej sytuacji w regionie pogranicza, ale również być skierowane na przyszłość i że musi ono mieć praktyczną wartość dla podmiotów decydujących o rozwoju pogranicza.

Następne spotkanie Komisji Eksperckiej odbędzie się w Saksonii wiosną