Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
grafika
Dołączone pliki:
Uchwalenie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych w województwie dolnośląskim"

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął Uchwałą nr 5425/V/18 z dnia 29 maja 2018 r. opracowanie pt. „Koncepcja sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” będące jednym z filarów Dolnośląskiej Polityki Rowerowej.

„Koncepcja…” ma w założeniu stanowić podstawę do budowy spójnej i hierarchicznej sieci tras rowerowych w województwie dolnośląskim. W tym celu w opracowaniu zaproponowano szkielet głównych tras rowerowych regionu, na który składa się 11 tras o łącznej długości 1676 km.

Systematyczna budowa infrastruktury rowerowej na przebiegu wytyczonych tras przyczyni się do rozwoju turystycznej, rekreacyjnej i komunikacyjnej mobilności rowerowej w województwie. W konsekwencji można spodziewać się rosnącego ruchu turystycznego na obszarach wzdłuż tras, a także zwiększenia udziału ruchu rowerowego w strukturze podróży w obszarach aglomeracji miejskich leżących na trasach głównych. Rozwój mobilności rowerowej na Dolnym Śląsku przyniesie także dalsze korzyści w postaci m.in. promocji obszarów wiejskich leżących z dala od głównych ośrodków regionu, lepszego zdrowia i samopoczucia mieszkańców (a zatem niższych kosztów opieki zdrowotnej) czy też zmniejszenia natężenia i uciążliwości ruchu samochodowego. Równie istotnymi czynnikami przemawiającymi za rozwojem ruchu rowerowego w regionie są jego efektywność i bezemisyjność, tak ważne w świetle trwającej transformacji energetycznej Dolnego Śląska, Polski i Unii Europejskiej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Koncepcji…”